Ankara Mega Evden Eve Nakliyat
Şehir Ankara
Yetkili
Telefon

0 506 389 37 28

0 506 389 37 28

Adres Boğaziçi Mahallesi 5-A, 12.sokak , Merkez/Ankara
Email
Hizmet Alanları Ev & Ofis Nakliyatı

Mega Nakliyat, bir yerden başka bir yere belirlenen eşyaların bazı yük taşıma araçlarıyla taşınması işine nakliyat adı verilmektedir. Nakil kelimesinden türeyen nakliyat kelimesi taşımacılık anlamı da taşımaktadır.

İnsanlığın doğuşundan günümüze gelene kadar hayatımızda nakliyattan söz etmek mümkündür. Teknolojinin gelişmesiyle taşımacılıkta kullanılan araçların türü değişmiştir. Önceleri at, eşek gibi hayvanlar taşımacılıkta yük taşıma işinde kullanılmaktaydı. Fransız asıllı bir mühendis olan Fardler Nicholas Joseph 1789 yılında kendi kendine hareket edebilen bir araç icat etti. Daha sonraki yıllarda içten yanmalı motorla çalışan ilk araç icat edildi. Bu araç 1885 yılında alman asıllı bir mühendis olan Karlz Benz tarafından icat edilmiştir. İlk kamyon türü ise 1870 yılında Jon Yule tarafından üretildi. Böylece taşımacılıkta kamyon kullanılmaya başlandı. Günümüzde ise çok daha fazla yük taşıyabilen ve o günkü şartlara göre çok daha fazla gelişmiş olan kamyonlar yük taşımak için kullanılmaktadır.

Evden Eve Nakliyat Ankara

Bir sektör haline gelen nakliyat işleri birçok insana ev taşımak konusunda fayda sağlamaktadır. Kalabalık ve memur kesimin çok fazla olarak bulunduğu Ankara nakliyat işlerinin çok fazla olduğu iller arasında gelmektedir. Birçok nedenle evini taşımak isteyenler işini titizlikle yapan eşyalarını itina ile kırmadan taşıyabilen nakliyat şirketlerine ihtiyaç duymaktadır.

Önceki yıllarda tamamen insan gücüne dayalı olarak taşıma yapılmaktaydı. Fakat teknolojinin ve imkânların değişmesiyle birlikte taşıma işlemleri de değişti. Bu anlamda işler daha pratik yollarla çözülmeye başlanıldı. Asansör sistemiyle taşınan eşyalar çok kısa zaman içerisinde eve taşınabildiği gibi zarar görüp yıpranmaları da engellenmiş oluyor. Önü açık olan pencere ya da balkona asansör sistemi aracılığıyla eşyalar dikkatlice eve alınabiliyor. Dikkat edilmesi gereken bir nokta asansör sisteminin pencere ya da balkona tam olarak dayandırılmasıdır. Bu eşyaların düşmemesi açısından ve olası kazaların engellenmesi bakımından büyük önem taşımaktadır. Taşınacak olan eşyanın çok fazla olması durumunda asansöre eşyalar sığmayacaktır. Bu sığmayan eşyalar ise insan gücü kullanılarak eve taşınılabilmektedir. Böylelikle çok yüksek binalar da bile kolay bir şekilde taşınma işlemi gerçekleşmektedir.

Şehir seçiniz
Müşteri Yorumları